GİYİMKENT SİTESİ İSTANBUL TİCARET SARAYI OTOPARK GİRİŞİ ESENLER İSTANBUL

E-mail

info@istanbularacseramikkaplama.com

Telefon

0530 500 81 61

PASTA CİLA

PASTA CİLA

PASTA CİLA

Pasta Cila Fiyatları Hangi Aralıktadır

Gerek şehir hayatı, gerekse köy hayatında araç kullanımına ne kadar dikkat edilirse edilsin araç mutlaka hasar alır. Dış etmenler araca mutlaka zarar verir. Hava koşulları zarar verir. Yağmur, çamur, şiddetli rüzgâr dahi aşınmasına sebep olabilir. Bunun dışında yola yeni dökülen asfalt araca yapışır ve yüzeye zarar verir. Aracı çizen herhangi başka araç da zarar verir ve yüzeye müdahale etmek gerekir. Pasta cila uygulayarak araç eski görünümüne kavuşur. Araca öncelikle pasta çekilir ardından da cila işlemi uygulanır.

Pasta cila ile araç yüzeyindeki çizikler, delikler, göçükler düzelir. Pasta zımpara işlemidir. Sıvı bir zımpara uygulaması olan pasta işlemi yapılarak araçtaki hasarlı boya kimyasal ile çözülür. Pasta araçtaki renk homojen olarak dağılmadığında devreye girer. Araç üzerindeki deformasyonu gidermek için kullanılan pasta işleminden sonra cila işlemine geçilir.

Pasta Cila İşleminde Cilanın Önemi

Pasta cila işleminde cilanın önemi oldukça büyüktür. Cila işlemi aracı hem parlatmak hem de korumak için yapılan uygulamadır. Cila araç üzerine ince bir katman uygulayarak yapılır. Ortalama olarak 4-5 ay etkilidir. Cila yapıldığı zaman araçtaki çizikler, çakıl taşı izleri, küçük deformasyonlar ortadan kalkar. Ayrıca araç son derece parlak gözükür.

Aracın tamamına pasta cila uygulanmış ise araç sıfır araçtan farksız olur. 4-5 ay etkili olan cila işleminden önce her defasında pasta işlemi yaptırmaya gerek yoktur. Pastaya parmak ucunda alınan pasta ile başlanır. Hasarlı bölgeler doldurulur. Daire şeklinde uygulama ile pasta araca yedirilir. Son derece güzel sonuç alan sürücüler 4-5 ayda bir cila işlemi yaptırarak araçlarını korumuş olur.

Mikro Çiziklerin Giderilmesinde Pasta Cilanın Önemi

Mikro çiziklerin giderilmesinde pasta cila önemli yer tutar. Mikro çizik, kedi patisi, kuş pisliği, çakıl taşı gibi deformasyonda pasta cila işlemi oldukça etkili bir yöntemdir. Bütçe olarak cebi yakmaz. Oldukça makul fiyatlarda aracınıza pasta cila işlemi yaptırabilirsiniz. Tam bir fiyat vermek güçtür. Araç renk kalitesine, cilanın kalitesine, işçiliğe göre değişkenlik gösterir. Pasta cila işlemi tesisimizde yaz kampanyası sebebi ile 300 TL dir.

Pasta cila aracı dış etkenlere karşı korumak amaçlı yapılan işlemdir. Aracın yüzeyinde çok ince bir katman halinde yapılır . Bu katman boyayı hem yüzeysel çizikler gibi etkilerden korur, hem de boyanın daha canlı ve parlak olmasını sağlar .